Solum Maahanmuutto
Solum Maahanmuutto

Turvallinen arki Suomessa

Laadukkaiden maahanmuuttopalveluidemme tavoitteena on luoda asiakkaillemme mahdollisimman hyvät edellytykset turvallisen arjen luomiseksi ja ylläpitämiseksi Suomessa. Vastaanottokeskuspalvelumme tarjoaa majoitusta, hyvinvointipalveluja sekä työ- ja opintotoimintaa kansainvälistä suojelua hakeville aikuisille ja perheille.

Vastaanottokeskukset

Äänekoski

Tiina Kannasvuo
Yksikönjohtaja
044 777 5183
tiina.kannasvuo@hemcare.fi

Laukaa

Henri Häkkinen
Yksikönjohtaja
044 493 6492
henri.hakkinen@hemcare.fi

Loviisa

Antti Lilja
Yksikönjohtaja
044 793 7931
antti.lilja@hemcare.fi

Porvoo

Minna McLean
Yksikönjohtaja
044 493 9132
minna.mclean@hemcare.fi

Mäkikylä

Jenna Haimi
Yksikönjohtaja
044 901 9109
jenna.haimi@hemcare.fi

Kemi

Jarmo Talvensaari
Yksikönjohtaja
044 901 8667
jarmo.talvensaari@hemcare.fi

Hoivaa ja kasvatusta alaikäisille

Kodinomaiset ryhmäkotimme tarjoavat Suomeen ilman huoltajaa tulleille alaikäisille turvallisen ympäristön, jossa hoivaa ja kasvatusta tarjotaan lasten ja nuorten ikä- ja kehitystaso huomioiden. Ryhmäkotiemme toiminta on rakennettu turvallisen arjen ympärille ja toimintaamme ohjaa vahvasti lapsen etu.

Kodinomaiset ryhmäkotimme tarjoavat Suomeen ilman huoltajaa tulleille alaikäisille turvallisen ympäristön, jossa hoivaa ja kasvatusta tarjotaan lasten ja nuorten ikä- ja kehitystaso huomioiden. Ryhmäkotiemme toiminta on rakennettu turvallisen arjen ympärille ja toimintaamme ohjaa vahvasti lapsen etu.

Ryhmäkodit alaikäisille

Espoo Isola

Maria Raudanpää
Yksikönjohtaja
044 491 0616
maria.raudanpaa@hemcare.fi

Jyväskylä

Minna Kanninen
Yksikönjohtaja
044 901 8704
minna.kanninen@hemcare.fi

Vihti

Johanna Suominen
Yksikönjohtaja
044 901 9059
johanna.suominen@hemcare.fi

Orivesi

Aila Laine
Yksikönjohtaja
044 712 3619
aila.laine@hemcare.fi

Tampere

Minna Yrjölä
Yksikönjohtaja
044 713 3222
minna.yrjola@hemcare.fi

Turku

Hanna Ayelbassa
Yksikönjohtaja
044 736 3896
hanna.ayelbassa@hemcare.fi

Savonlinna

Sirpa Kolistaja
Yksikönjohtaja
044 705 8593
sirpa.kolistaja@hemcare.fi

Kuopio

Sirpa Tuomilinna
Yksikönjohtaja
044 710 9312
sirpa.tuomilinna@hemcare.fi

Kotka

Soile Tilli
Yksikönjohtaja
soile.tilli@hemcare.fi
044 491 8004

Kirkkonummi

Ellinoora Söderman
Yksikönjohtaja
ellinoora.soderman@hemcare.fi
044 735 9391

Espoo

Kristiina Rasinmäki
Yksikönjohtaja
kristiina.rasinmaki@hemcare.fi
044 421 8024

Vantaa

Anna Vainio
Yksikönjohtaja
anna.vainio@hemcare.fi
044 710 8008

Hallinto ja johto

Katja Auvinen
Palvelujohtaja
044 724 1305
katja.auvinen@solum.fi

Jenny Joensuu
Palvelupäällikkö
044 491 9656
jenny.joensuu@solum.fi